מידע מקצועי

הטבות לעמותות – פטור ממס למשכירי דירות מגורים לעמותות + ביטוח מתנדבים

01/07/2024

לקוחות וידידים יקרים!

פטור ממס למשכירי דירות מגורים לעמותות 

השכרה פטורה לפי חוק מס הכנסה (פטור ממס על הכנסה מהשכרת דירת מגורים), התש”ן – 1990- למשכירי דירות מגורים לעמותות

בהתאם לסעיף 1 (3) לחוק, קיימת הקלה למלכ”רים שעיקר פעילותם היא מתן דיור לזכאים, קליטת עליה, בריאות או סעד אשר שוכרים דירות מגורים עבור יחידים במסגרת פעילות המלכ”ר.

במקרה של עמידה בתנאים מסוימים, מס הכנסה מאפשר פטור למשכירי הדירות (עד לתקרה שנקבעה בחוק) ברצוננו להדגיש כי במצב כאמור, המשכיר לא יצטרך לשלם מס על הכנסות מדמי שכירות בגין הדירה והמלכ”ר לא יצטרך לנכות במקור בעת תשלום שכר הדירה לבעל הנכס. 

לחוק המלא

יש צורך בפניה מסודרת לרשות המיסים לצורך קבלת הפטור. לסיוע נוסף ניתן לפנות למשרדינו.


ביטוח מתנדבים

רב העמותות מסתייעות במתנדבים ומתנדבות, שיש להם תפקיד מכריע ומשמעותי בפעילות העמותה, לסיוע בהגדלת היקפי הפעילות והתרומה לקהילה ללא גמול. עם זאת חשוב להבין כי העמותה מחויבת ברווחת המתנדבים ובמקרה ויגרם נזק או פציעה למתנדב בעת שירותו בעמותה, העמותה עלולה לעמוד בפני השלכות לא פשוטות. כדי להפחית סיכון זה, הביטוח הלאומי, בשיתוף משרד הרווחה, מציעים תכנית ביטוח חינם לכל המתנדבים בעמותות. זאת באמצעות רישום מתנדבי העמותה לביטוח המוצע וחידוש הרישום מדי שנה. הביטוח יגן על העמותה מפני התחייבויות משפטיות אפשריות. 

חשוב לציין כי ישנם מענקים ממשלתיים העשויים לדרוש כיסוי ביטוחי למתנדבים בשם העמותה. ביטוח המתנדבים הניתן על ידי הביטוח הלאומי אינו עומד בדרישות הספציפיות הללו. 

הסבר מלא באתר משרד הרווחה והביטחון החברתי

לרשותכם בכל שאלה והבהרה. 

בתקווה לימים שקטים יותר. 

בברכה, הצוות שטרק את שטרק, רו”ח

דילוג לתוכן